Elementi: Hava

 

Niteliği: Öncü

 

Gezegeni: Venüs

 

Rengi: Mavi, pembe

 

Taşı: Safir

 

Günü: Cuma

 

Terazi burcu özellikleri: Adil, eşitlikçi, dengeli, uyumlu, sakin, sabırlı, akıllı, kibar

 

Bedende temsil ettiği bölge: Böbrekler

 

Anlaştığı burçlar: İkizler, Kova, Koç

 

Anlaşamadığı burçlar: Oğlak, Balık

 

Genel özellikleri: 

 

Terazi ile özdeşleştirilebilecek en önemli özellik belki de tarafsızlıktır. Terazi'nin en öncelikli ihtiyacı uyumdur. Anlaşmazlığa, çekişmeye, haksızlığa dayanamaz. Umutsuzca gereksindiği huzurlu ve güzel varoluş ortamını yaratmak için bütün hayatı boyunca uğraşabilir.

 

Terazi'nin yöneticisi Venüs'tür. Bu gezegen sanatı yönetir ve güzellikle ilgili her şeyle ilgilidir. Belirgin karakter özellikleri çekicilik, diplomasi ve sosyalliktir.

 

En rahat ve hazırlıksız halinde bile Yükselen Terazi'yi pejmürde bir durumda görmek mümkün değildir. Sahip olduğu zevk inceliği doğuştandır. Hoş kokular, mücevher sevgisi, uyumlu renk kombinasyonları onu diğer burçlardan belirgin şekilde ayırabilir.

 

 Bir Terazi için önemli olan muhtaç olduğu gerçek uyum ile sevgiyi sağlayacak içten yakınlığı bulmaktır.

 

Bir Terazi için sevgi yoksa hayatın anlamı da yoktur. Bu kişi bazen insanlarla birlikte olabilmek, yalnız kalmamak için kendi arzularından vazgeçmeyi bile göze alabilir.

 

Terazi sembolünden de anladığımız gibi dengeyi bulmak için kefeleri bir aşağı bir yukarı oynar ve sonunda kefeler yerini bulur, durur. O nedenle onlara karar verirken müsaade etmek lazım.

 

Terazi bire bir baskı altında çok ses çıkarmaz ama hemen huzur duygusu dengesini kaybetmeye başlar. Bir zaman sonra ani çıkışlarda bulunabilir.