Doğum Saati Bulma (Rektifikasyon) nedir?

 

Astrolojide öngörünün yüzde olarak isabeti bu anlamda doğru saat ve dakika bulunmasıyla oldukça ilintilidir. Çünkü yükselen derecesi tam bilinmeyen bir haritada yorumlama yapıldığında zamanlama açısından bazen 5 dakikalık bir kayma, 5 gün, 5 hafta veya aya tekabül edebilecek kadar sapmalara neden olabilir.

 

Doğum saatiniz kesin değilse, bu konuda uzmanlaşmış astrologlardan hizmet almanız mümkün. Doğum saati bulma, (Rektifikasyon) hayatınızdaki önemli olayların tarihleri alınarak haritanız birçok teknikte tersine doğru hareket ettirilerek doğum saatinize ulaşılmasından oluşan bir çalışmadır.

 

Rektifikasyon çalışmasında bilinmeyen saat aralığı en fazla üç saattir. Örneğin saat 09:00 ile 12:00 arası bir saatte doğduysanız, evet doğum saatiniz bulunabilir. Ama saat 09:00 – 14:00 arasındaysa ne yazık bulunamaz. Bulunsa da güvenirliliği hayli kuşkuludur.

 

O nedenle sevgili okuyucularım, saat aralığınız 3 saatten fazlaysa veya doğum saatinizi az çok biliyor ve fakat hele doğum gününüz ile ilgili kuşkunuz varsa, lütfen bu konuda size çözüm üretecek kişilere kuşkuyla bakın.