Elementi: Su

 

Niteliği: Değişken

 

Gezegeni: Jüpiter

 

Rengi: Beyaz, lavanta

 

Taşı: Ay taşı

 

Günü: Perşembe

 

Balık burcu özellikleri: Hassas, duyarlı, empatik, vicdanlı, duyarlı, sanatsal, hayırsever, yardımsever, kolay etkilenen

Bedende temsil ettiği bölge: Ayaklar

 

Anlaştığı burçlar: Başak, Akrep, Yengeç

 

Anlaşamadığı burçlar: Kova, Oğlak, Koç

 

Genel özellikleri:

 

Balık hayatla baş edebilmek için hayatın en iyi yönünü görmeye çalışır. Yüksek beklentili bir bakış açısı geliştirir ve birçok gerçekçi insana aşırı saf, naif gelebilecek bir tablo çizebilir. Bu anlamda çoğu zaman sinir bozucu görünür.

 

İnsanları ve koşulları idealize edebilir, bunun yanı sıra zor zamanlarda önündeki yolu gayet net görerek yürüyebilir.

 

Açık seçik belirgin kötü koşullara rağmen, o pembe gözlüklerini takar ve renklerin dozunu yükseltir. O istemedikçe hiçbir acı gerçek onun vizyonunda yer alamaz.

 

Balık fazla kırılgan ve alıngandır. İnsanlardan kusursuz olmalarını bekler ve beklentilerine göre yaşamak ister. Küçücük bir söz onların incinmesine neden olabilir. Hataların farkında olmayabilir.

 

Balık hayatın aşırı uçlarında gidip gelebilir. Yükseklerde uçarken umutsuzluk kuyularına düşer ama tekrar yükselmek için bir neden bulur. Ve bu daire içinde sürekli bir konuda gidip gelir ve sonuç almakta zaman kaybedebilir.

 

Bazen iyileşmenin yolu onlar için hayal dünyasına kaçmaktır. O nedenle manik- depresif kişilik özellikleri gösterebilirler. Gerçeklik algılarını çok çabuk bozma eğilimindedirler.

 

Karar verme aşamasında konuyu içselleştirir, yaşar, kendine zaman tanır ve siz tam anlattığı içinde olduğu kararı gerçekleştireceğini düşünürken bir anda tam tersi bir karar verebilir.

 

Balık burcunun hayatında öğrenmesi gereken en önemli şey bitirmeyi, sonlandırmayı bilmektir. Dışardan bakıldığında sayıkladığı ve dağıldığı duygusunu versede, balıkların işleyiş mekanizmaları bu şekildedir. Karşılarında sabırlı olmak gerekir.