Elementi: Ateş

 

Niteliği: Sabit

 

Gezegeni: Güneş

 

Rengi: Altın, turuncu

 

Taşı: Yakut

 

Günü: Pazar

 

Aslan burcu özellikleri: Özgüvenli, gururlu, mağrur, koruyan, kollayan, gösterişli, sanata, estetiğe düşkün

 

Bedende temsil ettiği bölge: Kalp

 

Anlaştığı burçlar: Yay, Koç, Kova

 

Anlaşamadığı burçlar: Akrep, Oğlak, Yengeç

 

Genel özellikleri:

 

Kelimenin tam anlamıyla Aslan bir ateş topudur. Enerjisi her zaman yüksektir. Dışadönük, hatta kalbe teşhirci, gösterişçidir. Utangaç olsa bile ilgi odağı olmayı başarır.

 

Aslan bazen gaddar, acımasız görülebilir, ama aslında bir kedi kalbine sahiptir. Eğer biraz okşayıp, ne kadar mükemmel olduğunu söylerseniz bir kedi kadar uysal olur. Yüksek sesle gürleyebilir, büyük işlerin peşinden koşabilir, ama zaferinden sonra mutlaka sırtının sıvazlanmasını bekler.

 

İyi bir ebeveyn olabilirler. İyi bir eş olabilirler ama bunun koşulu kayıtsız şartsız servis almaları ile ilgilidir. Servis alamadıkları anda hırçınlaşırlar. En kötü ihtimalle pasif agresif bir tutuma geçerler.

 

Nasıl uysallaştıracağınızı bilirseniz, onu avucunuzdan besleyebilirsiniz.

 

Kendine ve çevresine bonkördür. Para ile temelde işi yoktur. Bir kralın para saydığı sonuçta nerede görünmüştür? O nedenle Aslan burcu insanları için para olsa olsa bir cezalandırma aracıdır.

 

Aslan kralken bir anda soytarıya da dönüşebilir. İlgiden üstüne düşenin daha fazlasını alabilmek adına abuk sabuk davranışlarla kendini küçültebilir.

 

Dikkat çekici dramatik renk ve modeller giyim zevkinin özellikleridir. Kraliyet giysilerini giymeden insan içine çıkmaz. Eğer onu rüküş bir şekilde görürseniz, egosunun yaralanmış olduğunu anlarsınız.

 

Asap bozucu davranışlar karşısında gerçekten incinir. Kin tutmaz, sadece ortaya çıkmaz ve soğuklaşır. Kendisini yaralayan kişiyi görmezden gelip, yaşamındaki yerini en aza indirger.