Elementi: Su

 

Niteliği: Sabit

 

Gezegeni: Mars

 

Rengi: Bordo

 

Taşı: Opal

 

Günü: Salı

 

Akrep burcu özellikleri: Mücadeleci, güçlü, yılmaz, hırslı kişilerdir. Pes ettiğini düşündüğünüz anda küllerinden yeniden doğabilir. Güvenilir, kaliteli insanlardır.

 

Bedende temsil ettiği bölge: Cinsel bölgeler

 

Anlaştığı burçlar: Yengeç, Balık, Boğa

 

Anlaşamadığı burçlar: Kova, Aslan, Başak

 

Genel özellikleri:

 

Akrep burcu insanının hayatında gri alanlar olamaz. Her şeyi ya siyah ya da beyaz olarak görür. Kaygısız, şen veya kederli görüntüsüne aldanmayın. Onlar aysbergin su altındaki bölümünde yaşarlar.

 

Bu dinamik enerjiye sahip kişinin yaşamında belki de en zor görevi gücünü en etkili şekilde kullanmayı öğrenmektir.

 

Akrep’in görüneninin arkasına bakabilirseniz bu kişinin hiçbir şeyi hafife almadığını görürsünüz. Ve bunu gözleri mutlaka ortaya koyar. Kendini duygularını bakışları ile ifade eder.

 

İnsanları ve olayları ilk bakışta teşhis eder ve bu izlenimini çok zor değiştirir. Bir an derin, yoğun ve kin dolu bakışları bir anda sevgiyle dolabilir. Öfkeli kuşkulu olduğundaki tehditkâr hali bir anda başını çevirmesiyle yerini tatlılığa bırakabilir.

 

Akrep çevresindeki insanları değiştirmek, kontrolü altında tutmak için verdiği çabanın asıl amacı kendi değişimini iç kontrolsüzlüğünü gündemden uzaklaştırmaktır.

 

Tavsiyelerine uyulmadığında, önerilerine kulak asılmadığında çok incinir. Sadece istendiğinde yardım etmeyi öğrenmesi gerekir. Kafalarına göre plan yaptıkları çok sık görülür.

 

İyi bir dedektiftir. Radar sistemi her türlü haber ve bilgi kırıntısını hissedip algılar. O sonra bu parçaları başarıyla bir araya getirip dev bulmacayı tamamlar.

 

Karşısındakinin zayıf noktasını anında keşfeder. Başkaları ve kendisi hakkında önemli sırlar sakladığını bilmek onun için keyif kaynağıdır.