Elementi: Hava

 

Niteliği: Değişken

 

Gezegeni: Merkür

 

Rengi: Sarı, turuncu

 

Taşı: Agat

 

Günü: Çarşamba

 

İkizler burcu özellikleri: Esnek, uyumlu, çevik, konuşkan, meraklı, arkadaş canlısı

Bedende temsil ettiği bölge: Omuz, kollar, eller

 

Anlaştığı burçlar: Terazi, Kova, Yay

 

Anlaşamadığı burçlar: Oğlak, Yengeç, Boğa

 

Genel özellikleri:

 

İkizler burcu iki yönlü bir burçtur, değişken, oynak ve gelgeç gönüllüdür. Bunun yanında eğlenceli ve samimidirler.

 

Bir yandan sevgiye herkesten çok ihtiyaç duyar, diğer yandan birisiyle yakınlaştığını hissettiği anda özgürlüğünün tehdit edildiği korkusuna kapılır. Biraz geriye çekilip daha objektif bakmayı yaşı ilerlediğinde başarabilir.

 

Karakterinin olumsuz yönü dedikoducu, fitneci, kışkırtıcı özellikler gösterir. İnsanları kullanmak, baştan çıkarmak üzere cezbetmekten mutluluk duyar. İnsanları kendine bağlayıp, onlarla oyun oynamakta çok ustadır.

 

Kendisine değer veren, gerçekten sevenlerden uzaklaşmak gibi talihsiz bir eğilimi vardır. Çitin öte yanındaki çimler her zaman daha yeşil görünür gözüne.

 

Değişiklik ihtiyacı başkalarının duygularından daha önemlidir. Herkesi kendi amaçları için kullanabilir. Sadece kendi yaşamı, kendi gözlemleri ve gereksinimleri ile ilgilidir.

 

Hep kendisinden ve kendi ilgi alanlarından bahseder. Sözcükler ve değişiklikler kendisiyle yüzleşmesini engelleyen bariyerler gibidir. Ve bunu yaşadığının bile çoğu zaman farkında değildir.

 

İkizleri elde tutmanın en güzel yöntemi, merakta bırakmak ve gizemli olmaktır. Bunu başardığınız anda peşinizden gelecektir ama bunu da orantılı yapmak gerekir. Çünkü bu durum süreklilik kazanırsa merak duygusundan da usanıp rota değiştirebilirler.

 

İkizler bir kere kendini emanet etmeye görsün gözü bir başkasını görmez ama o noktaya gelmesi de zaman alacaktır.